KROMĚŘÍŽ 15.–21.8.2010

Svědectví z CSA 2006 v Litomyšli

26. 4. 2010 17:54
Rubrika: Info

 

Celostátní setkání animátorů - Litomyšl

Jan Houba (Klatovy)

V  roce 2005 v Kolíně nad Rýnem řekl papež Benedikt: „Je důležité znát víru církve, která nám otvírá smysl Písma..." Na setkání do Litomyšle přijelo 550 mladých lidí, z toho 100 lidí bylo v přípravném týmu. Zaměřeno bylo na Katechismus katolické církve, a jak máme podle něj žít a na modlitbu.

Společně jsme prožívali mše svaté celebrované českými a moravskými biskupy, přednášky a diskuse s odborníky i se svými vrstevníky, různé druhy modlitby, koncerty a divadelní představení. Vyslechli jsme také životní svědectví nevidomé dívky či kněze - politického vězně, zástupci z České televize pozvali animátory i na promítání nového televizního pořadu Exit 316, který se věnuje křesťanství.

Důležitým bodem setkání byly debaty v menších skupinách Znamení doby. Tyto diskusní skupiny byly vedeny odborníky a každý si mohl vybrat podle tématu. V pondělí a středu probíhaly vždy dva bloky, takže bylo možné projít celkem čtyřmi skupinami.  Já jsem si vybral tyto: O svatosti, odvaze a čistotě - Křesťan ve veřejném životě - Panna Maria aneb kolik jich známe dohromady - Je život  s Bohem nuda nebo dobrodružství?

Ve skupinách oMaK (o Modlitbě a Katechismu) jsme se seznamovali, učili modlitbu Otče náš ve znakové řeči a především navazovali na společné přenášky. Na téma Katechismus katolické církve přednášel i biskup Jiří Paďour. Skupinky oMaK byla velmi dobrá věc - byli jsme promícháni podle věku a podle různých diecézí naší republiky.

Při závěrečné sobotní mši, na kterou jsme šli průvodem přes celou Litomyšl, byli vysláni dobrovolníci, tzv. volontéři. Tito mladí lidé zdarma věnují rok svého života službě druhým. Budou žít v malých skupinkách na farách a spolupracovat s místním knězem.

Celostátní setkání animátorů pro mne to znamenalo setkání s Bohem, s mladými lidmi, nové inspirace hrou a divadlem. Ten týden byl tak nádherný, že se nikomu nechtělo vůbec odjíždět domů. Program byl totiž na stejně dobré úrovni jako loni v Kolíně nad Rýnem.

 

 

 

Zobrazeno 1007×

Komentáře

prig

Jo, jo - v Litomyšli jsem nasával jak Houba....

Zobrazit 1 komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona