KROMĚŘÍŽ 15.–21.8.2010

Logo CSA

28. 6. 2010 11:49
Rubrika: Info

 

Logo celostátního setkání animátorů

Jedním z prioritních úkolů loga je vyjádřit poslání a charakteristiku osoby animátora - aktivního člověka ve společenství mladých lidí, který dokáže ostatní kolem sebe nadchnout - animovat. Proto znázornění bývá vždy kompozičně dynamické a živé, aby tak podtrhlo mládí, život a také odvahu a píli.

 

Dominantou je ovál, v němž se nacházejí tři stylizované postavy - znázorňující společenství. Tento počet odpovídá starému úsloví, že "tři tvoří společenství".

Ovál není uzavřený - znázorňuje otevřenost církve, společenství vůči svému okolí  - ani animátor není člověk žijící sám pro sebe, vystupuje ze své uzavřenosti a dává svůj um a vůli jít do něčeho naplno ostatním. Tato snaha animátora je spojena s ochotou k oběti pro druhé - proto zde byla zvolena červená barva. Modrá barva postav odkazuje k mariánské spiritualitě.

Stejně jako Maria byla ochotná říci Bohu své "ano" a nabídnout mu tak sebe sama s celým svým životem, tak i animátor by měl být schopen opustit svůj plán, své představy a nabídnout své síly. Celý ovál je žlutý- znázorňuje světlo - světlo Ducha Svatého, který má na utváření společenství hlavní zásluhu.

Na celek postav je také možno pohlížet jako na květ - mladý květ plný síly, který vykvetl v církvi a pro církev.

Logo Celostátního setkání animátorů navrhl Jakub Klimeš (www.jklimes.cz). Tento návrh je podle jeho slov obsahově velmi otevřený a široký, avšak jednotlivé prvky mají i zde svůj určitý význam.

 

Zobrazeno 867×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona