KROMĚŘÍŽ 15.–21.8.2010

Tematické skupiny pátek 20. 8. 2010

29. 6. 2010 22:55
Rubrika: Z programu

V pátek 20.8. za námi do Kroměříže přijedou tito hosté:

 • Připadal sis někdy, když jsi s druhými hovořil o víře, trapně, protože jsi nevěděl, jak odpovědět? Nic si z toho nedělej, jak na to Ti poradí P. Jan Balík ve své skupince Jak odpovídat na otázky víry.
 • Jak mluvit s dívkami a ženami zraněnými umělým potratem se dozvíte na skupince s psycholožkou Vladislavou Bartákovou, která pracuje v Poradně pro ženy v tísni Aqua vitae.
 • Máš problémy s časem? Pořád něco nestíháš? Neumíš si čas rozplánovat? Na skupině, kterou povede Jan Čapek, se dozvíš zásady plánování času neboli Time management.
 • O tom, že nemáme čekat na svůj velký den, ale evangelizovat můžeme v každé chvíli a v běžném životě si budeme povídat ve skupině s Petrem Diblíkem.
 • Jak žena může vidět sama sebe? Co se dovídá od Stvořitele? Kolik otázek vyvolává společnost? Dá se vůbec označit, co je dobré a co ne? Musí žena zahodit svůj život u plotny a plínek? Není žena tlačená do budování kariéry přesto, že přirozeně cítí touhu být maminkou? Má na to Bůh názor? Těmito a dalšími otázkami o identitě ženy se bude zabývat MUDr. Maria Fridrichová.
 • Co dělat, abychom byli kvalitními osobnostmi a dokázali své bohatství dát do společného? Jak se zbavit protivných chyb, které jsou překážkou pro dobré vztahy? Jak ze sebe udělat opravdového křesťana, který může druhé obdarovávat? Jak darovat, abychom nenarazili? O tom a dalších vašich otázkách si budeme povídat s arcibiskupem Janem Graubnerem.
 • Zda je internet dobrý sluha nebo zlý pán, se budeme bavit s Ignácem Muchou a P. Josefem Ptáčkem v této tematické skupině o možnostech internetu.
 • Láska je proto základní a přirozené povolání každého člověka. Jak žít toto povolání k lásce ve vztazích, v manželství? Manželé Jitka a Mirek Novákovi nám nabídnou pár myšlenek Jana Pavla II. a Benedikta XVI. na téma lásky mezi mužem a ženou, které byly velikým objevem, pomocí a inspirací pro jejich vztah.
 • GPS na cestu s Božím Slovem aneb jak vzít Bibli do rukou a svého každodenního života. Skupinu povedou, o své zkušenosti se podělí a k dobrodružnému putování s Božím slovem vyzvou sestry Andrea a Anna, juniorky z Kongregace Dcer sv. Pavla, známých jako Paulínky.
 • Skupinu o nových hnutích a komunitách povede biskup František Radkovský.
 • Evangelizační školy aneb dobrý start do života. Dáš rok svého života Bohu a co dostaneš?  Co se zde učí? A co volný čas?  Dělají se přijímačky? Jaké je to žít celý rok ve spolču? Co vlastně může nabídnout církev mladým? Dá se podle toho žít v dnešním světě? O tomto i dalších věcech si můžeš povídat s mladými různých národností, kteří už to „mají za sebou" a ředitelem školy v bavorském Altöttingu P. Andreasem Schmidtem.
 • O dobrovolnictví si budeme povídat s Vojtěchem Tutrem. K čemu je to dobré a co mi to může přinést? Jaké jsou možnosti dobrovolnictví u nás a ve světě?
 • Proč vlastně jednáme, jak jednáme? Proč jsme, jací jsme? Člověk je dozajista průsečíkem genů a prostředí, dědí vlastnosti po svých rodičích a je formován rodiči, školou, učiteli a vychovateli. Filosof by krom vlivu genů a prostředí ještě dodal neměřitelnou možnost svobody, neboť člověk může jednat ještě i jinak. Teolog by dodal Boží plán s člověkem, jeho povolání. Nad geny, svobodou a odpovědností se bude zamýšlet P. Marek Orko Vácha.

 

Zobrazeno 1582×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona