KROMĚŘÍŽ 15.–21.8.2010

Skupina ADORARE

29. 6. 2010 23:23
Rubrika: Hudba

Pro doprovázení Celostátního setkání animátorů byla vybrána skupina ADORARE. Adorare je skupina 35 mladých lidí převážně z okolí Valašských Klobouk ve věku 15-23 let. Začínali jako schola a pořád svým způsobem scholou jsou, ale ne úplně typickou. Nezpívají totiž jenom při mších svatých, ale také koncertují.

Zlom nastal v roce 2007 na podzim, kdy vydali CD „Voláme k Tobě". Obsahuje celkem 14 písní, z toho 13 písní je z jejich vlastní tvorby. Kromě vlastních písní hrají i skladby převzaté. Čerpají ze zpěvníků Hosana I-III, Koinonia, Celým srdcem a ze zpěvníků ze setkání mládeže (Tábor, ActIv8). Občas zpracují i píseň nějakého zahraničního křesťanského interpreta, kterou zpívají v češtině nebo ve slovenštině.

Jak vlastní, tak převzaté písničky se snaží, co nejvíc přiblížit mladým lidem, oživit je a dát jim „moderní" aranž. Například za použití bicích nebo elektrické kytary. Jejich hudební styl není přesně vymezený. Každý z členů skupiny totiž pochází z trochu jiného prostředí a poslouchá jiné hudební žánry. Tímto vnese do Adorare své nápady, ty se různě kombinují s nápady ostatních členů, až nakonec vznikne podoba skladby. V praxi to vypadá tak, že některé písničky vyznívají až tvrdě rockově, jiné jsou naopak klidné a rozjímavé, postavené hlavně na zvuku kláves, fléten a houslí. Nejblíže má skupina Adorare k pop-rockové hudbě. Klidnější písně zpívají při doprovodu bohoslužeb, rytmičtější a hlasitější při koncertech a různých setkáních.

V současnosti vydalo Adorare své druhé CD s názvem „V otázkách", které obsahuje pouze vlastní skladby.

 

Více informací naleznete na webu: http://www.adorare.cz/, kde naleznete i krátké ukázky z jejich tvorby.

Další ukázku z jejich tvorby naleznete například zde (v podání jiné scholy):

 

 

Zobrazeno 1888×

Komentáře

Zdendanda

Jožin: možná by bylo dobré to do toho příspěvku napsat (třeba do závorky - píseň od Adorare v podání jiné scholy), protože takto to opravdu může někomu vyznět, že na tom videu jsme my a nejsme:)

Koudy

Toto urkite neni adorare!!! Sorry

Jožin

Je to jen ukázka z jejich tvorby. To znamená, že je to jejich píseň, ale v podání jiného interpreta. V příspěvku to možná nevyznívá tak jasně. :-)

Jožin

Dobrá, doplnil jsem to tam. :-) Jinak já jsem ten článek ani nevytvářel, ale pouze umisťoval na web. :-)

Zdendanda

Díky:)

Zobrazit 5 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona