KROMĚŘÍŽ 15.–21.8.2010

Tematické skupiny středa 18. 8. 2010

29. 6. 2010 22:38
Rubrika: Z programu

Ve středu 18.8. se můžete těšit na tyto přednášející:

 • Labyrint dospívání je odpovědí na to, jak se skutečně stát schopným mužem a obdivuhodnou ženou a jak tuto cestu s 5 etapami v různých symbolických světech nabízet současným chlapcům a děvčatům se dozvíte od slovenských hostů. Skupinu dívek povede Anastázia Strečková a skupinu chlapců P. Ladislav Baranyai.
 • Nejedno překvapení o gregoriánském chorálu: chorál jako vlastní zpěv římskokatolické církve, chorál jako modlitba, chorál jako mluvené slovo, chorál jako očistný prostředek, chorál jako nástroj jednoty. I praktický nácvik chorálu spolu s Josefem Gerbrichem.
 • O filmu, o filmové řeči, o televizi, o jejím vlivu na utváření reality, o způsobech tvorby, která umožňuje utvářet televizi a skrze ni zase i realitu samu, a tak pořád dokola. Součástí tematické skupiny budou předpremiérové projekce vybraných dílů nového podzimního seriálu Tančící skály - o dialogu vědy, víry a umění. Skupinu povede kněz a publicista Jan Hanák.
 • A co když narazím na zeď? O falešných představách o Bohu, o neobráceném srdci, o postojích proti Božímu milosrdenství, o druzích našich nesvobod a o tom, kdy Ježíš přestává být jediným prostředníkem mezi člověkem a Bohem...no prostě o překážkách duchovního života si budete moci povídat s karmelitánem P. Františkem Horákem z Kostelního Vydří.
 • Máte ve svém okolí páry, které ještě neměly svatbu, ale nastěhovaly se k sobě? Co je asi čeká? Toužíte po krásném manželství? Chcete si vy sami společným bydlením před svatbou ověřit a ujistit se, jaký je váš partner, protože nechcete, aby se právě vaše manželství rozpadlo? Jak to v takovém vztahu funguje? Jaké jsou výhody a jaká úskalí.? Prospěje to vašemu vztahu? Jsou následná manželství spokojenější? O společném bydlení před svatbou, zda ani či ne si můžete povídat s Hankou a Petrem Imlaufovými.
 • Členové komunity Emmanuel Marie Kalčíková a Marek Bambula budou povídat o tom, co to je adorace a jak ji osobně prožít. Také nabídnou pár praktických návrhů, jak vést moderovanou adoraci pro společenství nebo farnost.
 • Jak žít a budovat osobní, hluboký vztah s Bohem v osobní modlitbě? O úskalích a těžkostech tohoto vztahu přátelství. Praktické podněty pro osobní modlitbu od P. Vojtěch Koukala z komunity Blahoslavenství.
 • Otec biskup Jiří Paďour povede skupinu s názvem Jaký je náš Bůh? Co znamená Bůh je láska. Co znamená, že Bůh je? A jaký je?
 • Každý musí ve svém životě dělat mnohá rozhodnutí - v každodenních situacích i na životních křižovatkách. Je pro vás těžké se rozhodnout? Nebo se rozhodujete ukvapeně? S obojím se dá něco dělat. Odpovědi budeme hledat spolu se sestrou Olgou a sestrou Ludmilou ze společnosti sester Ježíšových.
 • Kdy začíná lidský život? Je embryo osoba s právem na život? Dá se postoj „pro life" (pro život) obhájit na základě čistě rozumových a nenáboženských argumentů? Těmito otázkami se budeme zabývat. Pokusíme se ukázat jak na ty nejsilnější, tak na některé slabé a chybné argumenty na obou stranách debaty. Vede Karel D. Skočovský.
 • Jak Bůh působí v mém životě - vzory, svatí všedního dne, jak číst ve vlastním životě. Bůh s námi počítá, vede nás, posílá nám do cesty svědky, připravuje nás na naše úkoly. Koho jsem potkal? Povídání o vzorech v našem životě povede P. Mirek Šimáček.
 • Jak mluvit s nevěřícími o lásce, vztazích, ale i antikoncepci, potratech a souvisejících tématech nám poradí prezident Hnutí pro život Radim Ucháč.

 

 

Zobrazeno 1499×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona