KROMĚŘÍŽ 15.–21.8.2010

Nabídka programu ve čtvrtek 19.8. odpoledne

5. 8. 2010 10:47
Rubrika: Info

Ve čtvrtek 19.8. budete mít možnost si vybrat z široké nabídky programu od kulturního, přes sociální, sportovní až po tvořivé workshopy.


Aktivity

13.30-14.45

15.00-16.15

16.30-18.00

Kultura

návštěva zámku, zahrad, města,…

neorganizované

X

X

X

Sociální skupina

 

Lenka Lišková

X

X

X

 

Pěší výlet

 

X

 

 

Sport

 

Cyklovýlet (13.30-18.00)

Orel

X

 

 

 

výlet na inlinech (13.30-18.00)

Orel

X

 

 

 

výlet na loďkách po Moravě (15.00-18.00), 50,- Kč

Orel

 

X

X

 

kubbe, pétanque

Orel

X

X

X

 

lakros

Orel

X

X

X

 

faustball

Orel

X

X

X

Workshopy

1

Break dance pro začátečníky, aneb jak si nezlomit vaz

Jenda Barborka

X

X

X

2

Liturgický tanec

Marie Brtníková

 

X

X

3

Pohybová výchova

Markéta Hanáková

X

X

X

4

Image a životní styl

Kateřina Kloudová

X

 

 

5

Rozhlasový workshop

Lenka Kolaříková, Luděk Strašák

 

X

X

6

Dřevěný šerm

Štěpán Lerch

X

X

X

7

Bubnování na africké bubny djembe

Karolína Skřičková

X

X

X

8

Smaltování

Magdaléna Šrubařová

X

X

X

9

Hip-hop tanec

Matouš Zemek

X

X

X

Kultura

Během odpoledne je možné navštívit arcibiskupský zámek za zlevněné vstupné, a to 20,-Kč při předložení náramku a jmenovky. Poslední prohlídka začíná v 16:30 hodin.

Do Podzámecké zahrady je vstup volný a je otevřena do 19 hodin. Květná zahrada je otevřena do 19 hodin a vstupné je 30,-Kč pro dospělé a 20,-Kč pro studenty.

Komplex zahrad a zámku v Kroměříži byl právem zařazen od roku 1995 mezi Národní kulturní památky České republiky a od prosince 1998 zapsán na Listinu světového přírodního a kulturní dědictví UNESCO.

 

Sociální skupina

„Lidé v nouzi nepotřebují až tak moc peníze. Oni potřebují naše oči, ruce, nohy, srdce…“

Matka Tereza

Je tu prosba na tebe, abys věnoval/a chvíli času lidem, které můžeš potěšit a darovat jim kousek naděje tím, že je spolu s námi navštívíš. Na třech místech Kroměříže se na nás těší lidé, kteří se mnohdy cítí osamělí a nepotřební. Můžeš se tak zapojit do kulturního programu, který je předpřipravený. Součástí naší návštěvy bude krátká scénka, zpívání a překvapení pro obyvatele třech zařízení:

  • Domov pro seniory „U Moravy“
  • Domov pro seniory „U Kašny“
  • Barborka DOZP (Domov pro lidi s mentálním postižením)

(Do každého zařízení je třeba skupina v počtu 10 – 15 animátorů)

 

Pěší výlety

Lesopark Barbořina

Příjemná procházka kousek od internátu Pavlákova. Je to opravdu nenáročné a je odtamtud pěkný pohled na město, vzdušnou čarou asi 900 metrů.

 

Vodní elektrárna Strž - Pěkná procházka k elektrárně, která stojí mimo město. Vzdušnou čarou je to asi 2 km.

Delší procházka (asi 6 km k cíli vzdušnou čarou) je do lesíku "Zámeček" a v něm k Záhlinickým rybníkům. Cestou se dá jít i kolem štěrkoviště "Bágrák" nebo-li Hráza.

 

Kopec Hvězda u Trávníku

Jedná se o náročnější výšlap. Vzdušnou čarou je to asi 4,3 km jedním směrem. Je tam bývalý tankodrom a motokrosová dráha, mimo jiné i krásný výhled na město.

Vlakem se dá navštívit nedaleký Holešov a jeho Židovská synagoga a hřbitov. Vše je velmi zachovalé a na hřbitově odpočívá slavný rabi Šach.


Workshopy

Break dance pro začátečníky aneb jak si nezlomit vaz

P. Jan Barborka

 

Toužíš zkusit něco nového? Chceš být IN? Tak se k nám přidej. Budeme se učit, jak tancovat tanec, který zatím umí jen málo křesťanů. I break dancem můžeš oslavovat Boha. Nevěříš?

 

Liturgický tanec

Marie Brtníková

Jak krásné je propojení tance a modlitby, jsme si sami vyzkoušeli. Nejprve jsme se naučili všichni stejně propojit prvky tance s písní Tobě patří chvála. Pak následovala další píseň, kde jsme využili vlastní představivost. Každý tančil tak, jak to cítil, soustředil se na svou modlitbu a vkládal do svých pohybů chválu, díky, prosby, radost... Bylo to překrásné!“ řekla jedna z účastnic workshopu v Táboře 2007.

 

Pohybová výchova

sr. Markéta Hanáková, FMA

Vyzkoušíme si pár pohybových her a tvořivých aktivit. Budeme odpočívat také formou tance, plného jednoduchých gest, které zvládne úplně každý, dokonce i já!

 

Im age a životní styl

Kateřina Kloudová

Dozvíte se, co je to image a jak naši image ovlivňuje životní styl. Co je to osobní image a co profesionální, jak je to s módou, osobností a prvním dojmem.

 

Rozhlasový workshop

Lenka Kolaříková, Luděk St rašák

Jak někoho vytočit, to víme až moc dobře. Ale jak jej natočit? Práci s rozhlasovou technikou, vedení rozhovoru i umění odpovídat na dotazy novináře si můžete vyzkoušet ve workshopu vedeném redaktory Radia Proglas Lenkou Kolaříkovou a Luďkem Strašákem.

 

Dřevěný šerm

Štěpán Lerch

Jedná se o aktivitu, při níž si můžete zkusit napodobeninu historického šermu za použití měkčených zbraní ze dřeva. Nečekejte žádné profesionální provedení, jedná se spíše o recesi a zábavu na vybití energie...

 

Smaltování

Magdaléna Šrubařová

Přijďte se zastavit a vyrobit si něco pro radost. K dispozici bude spousta plíšků a barev, a tak mohou postupně vznikat náušnice, šperky či přívěsky na klíče. Těším se na vás!

 

Hip-hop tanec

Matouš Zemek

Seznámíme se se třemi druhy hip-hopových tanců. Jedná se o cwalk, break dance a new style. Naučíte se krátkou new styleovou sestavu, pokud budete mít chuť. Nicméně vše bude na základní úrovni pro začátečníky. Nečekejte nějaké mistrovské výkony. Smyslem tohoto workshopu je ukázat jednu z možností, jak oslavovat Boha ;)

 

Bubnování na africké bubny djembe

Karolína Sk řičková

... chvalte Boha, chvalte ho bubnem a tancem ... všechno, co má dech, ať chválí Hospodina“ (Žalm 150)

Budeme se učit základní rytmy, nabídnu nějaké sebezkušenostní prožitkové muzikoterapeutické hry, vytvoříme improvizační hudební těleso a na závěr bude relaxace.

 

Nabídka sportu aneb nejen duchovním programem živ je animátor

Cyklovýlet

Bicykl je zdrojem zábavy a byl by hřích neochutnat nové i starší cyklostezky Kroměřížska. Středně náročná trasa 40-50 km s doprovodem kněze.

Počet účastníků: 8

 

Výlet na in-linech

Pokud jste již propadli kouzlu in-linů, vydejte se s námi po kroměřížských cyklostezkách poznat kousek Hané. Přijď si s námi „zabruslit“ v čase od 13.30 do 18 hodin.

Počet účastníků: 15

 

Výlet na loďkách po Moravě

Loďky jsou malé, vesla jsou krátká, nicméně třináct odvážných pod vedením zkušeného lodivoda je zváno na výpravu po řece Moravě do (ne)dalekých Kvasic a zase zpátky.

Příspěvek účastníka 50,-Kč.

 

Faustball

Faustball je síťová sportovní hra. Je to kombinace volejbalu a nohejbalu. Je populární zvláště v alpských zemích.

Počet hráčů: 12

 

Kubb

Kubb je venkovní společenská hra pro dvě družstva o 1 až 6 členech. Česky se dá nazvat vrháni polínek". Nejvíce je rozšířená ve Švédsku na ostrově Gottland, kde ji hráli Vikingové již v 11. století, ale postupně se šíří i do dalších koutů Evropy. Hra je nenáročná a může ji hrát prakticky každý a družstva dokonce ani nemusejí mít stejný počet hráčů.

Počet hráčů: 20

 

Pétanque

Pétanque je francouzská společenská hra. Princip hry je velmi jednoduchý. Dvě 1-3 členná družstva se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Může ho hrát každý a prakticky kdekoliv.

Počet hráčů: 20

 

Lakros

Lakros (Lacrosse) je indiánská kolektivní hra. Cílem hry je dopravit malý míček (velikosti přibližně tenisového míčku) do soupeřovy branky hájené brankařem. Míček hráči nosí, nahrávají a chytají za pomoci jakési kapsy na konci lakrosové hole.

Počet hráčů: 12

Zobrazeno 1394×

Komentáře

Janis

K tomu výletu na in-linech, bude potřeba vlastních bruslí??

ViZ

když si je vezmeš, budeš je mít líp na nohou - jinak se budou půjčovat z půjčovny.

Zobrazit 2 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona